13
Srp 15

Říká se, že nejcennější je teplo domova. Ti, kteří mají zkušenosti s vlhkým zdivem, by jistě namítli, že teplo není vše, neboť neméně důležité je také sucho domova. Ano, sucho domova může být narušeno vlhkostí, která začne negativně působit na omítku a především zdivo. Nejlepší obrana proti vlhkému zdivu je samozřejmě prevence.

Prevence před vzlínáním vlhkosti

Preventivních opatření, které mají za úkol zabezpečit, aby se do zdiva nedostala vlhkost, je hned několik. Zaleží však na stavu, ve kterém se nacházíme. Z něj pak plynou jednotlivé možnosti.

  • Hydroizolaci již při výstavbě
  • Sanace zdiva
  • Preventivní měření vlhkosti

Hydroizolace zdiva při výstavbě

Pokud se nacházíte před stavbou objektu, dbejte na to, aby se neopomnělo na dostatečnou hydroizolaci. Svou roli samozřejmě nehraje jen samotná existence, ale také kvalita a odborné a správně provedení. Vyšší investice v této oblasti se do budoucna rozhodně vyplatí!

Sanace zdiva

Jestliže jste v situaci, kdy již objekt stojí a pronikla do zdiva voda, je třeba provést zásadní věc –  sanace vlhkého zdiva. Sanace zdiva spočívá v tom, že se do zdiva aplikuje další (či chybějící) hydroizolační vrstva, která zabrání dalšímu průniku vlhkosti. Injektáž zdiva či svislá hydroizolace patří k těm nejčastěji používaným metodám. Sanační práce by rozhodně neměl dělat nezkušený kutil, avšak profesionální firma či mnoha realizacemi prověření specialista. Při neodborném zásahu je totiž možné napáchat více škod než užitku!

Preventivní měření vlhkosti ve zdivu

Máte-li podezření, že s vaším zdivem není něco v pořádku a nejste si jisti, zdali do něj náhodou neproniká okolní vlhkost, je vhodné povolat odborníky, kteří dokáží přítomnost vlhkosti ve zdivu pomocí speciálních přístrojů objevit a dokonce i změřit. Následně pak ihned mohou doporučit další kroky, které pomohou vlhkost odstranit (viz. například sanace zdiva).

Kde hledat odborníky?

Výběr správně firmy pro realizace sanačních prací je nelehký úkol. Hlavní roli však vždy hrají pozitivní reference, historie působení na trhu či certifikace a osvědčení. Jestliže firma obstojí v těchto bodech, pak lze i očekávat vstřícný individuální přístup, kvalitní zpracování a oboustranná spokojenost.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidat komentář