7
Led 14

Děsí vás dlouhá zima, se kterou jsou spojené vysoké účty za zemní plyn? Pak byste možná měli uvažovat nad změnou dodavatele plynu. Pokud se bojíte složitého papírování a sankcí ze strany stávajícího dodavatel, nemusíte. Že změna dodavatele není nic složitého, prozradí následující řádky.

Co změna dodavatele zemního plynu obnáší?

Změnit dodavatele zemního plynu je od roku 2007, kdy úspěšně proběhla liberalizace trhu s touto komoditou, velmi snadné. Stávající dodavatel vás totiž nemůže držet. Pokud tak bude činit, bude tím porušovat zákon. Od koho tedy budete odebírat zemní plyn, si můžete sami svobodně rozhodnout. Změnu dodavatele za Vás ve většině případů vyřeší nový dodavatel, se kterým uzavřete smlouvu. O ukončení smlouvy se stávajícím se tak většinou nemusíte starat. Napadají-li vás otázky ohledně výměny přípojky plynu, plynoměru a tak podobně, můžeme vás ujistit, že nic takového vás nečeká. Měníte totiž dodavatele zemního plynu nikoliv distributora. Toho ani změnit nelze, ale to vás nemusí pálit, neboť jeho ceny jsou regulované. Změnu dodavatele tak poznáte hlavně na faktuře a ve vaší peněžence.

Jak zjistit, kde mají skutečně levný plyn?

Jste-li rozhodnuti, že přejdete k jinému dodavateli, zřejmě se zabýváte otázkou, který dodavatel má skutečně levný plyn. Představu o zdlouhavém pročítání desítek ceníků velkých i malých dodavatelů nechejte bez obav rozplynout. Porovnání cen se dá totiž provést pohodlně pomocí internetových kalkulátorů. Snadné online srovnání cen plynu vám tedy pomůže odhalit, zda se vám změna dodavatele vyplatí, popřípadě poradí, kam přejít. Při změně dodavatele zemního plynu se vedle ceny zajímejte také o další výhody, které různí dodavatelé nabízejí. Zajímavá může být kupříkladu fixace ceny plynu, která může stabilizovat vaše rodinné finance zejména v období, kdy se v důsledku intervencí ČNB a tím oslabení koruny očekává růst ceny plynu.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidat komentář